ZABIEGI I ICH CHARAKTERYSTYKA

Toksyna botulinowa  produkowana jest przez bakterie. W Polsce dostępna jest botulina trzech producentów m.in. pod następującymi nazwami VISTABEL, AZZALURE, BOCOUTURE. W naszym gabinecie stosujemy Azzalure. Toksyna botulinowa hamuje wydzielanie gruczołów (np. potowych) i osłabia pracę mięśni.

Wskazania:
– leczenie nadpotliwości
– terapia zmarszczek mimicznych czoła i okolicy oczu – zmarszczki pionowe między brwiami  (okolicy gładzizny) tzw. lwie zmarszczki, zmarszczki poziome czoła, zmarszczki bocznego kąta oka tzw. kurze łapki oraz zmarszczki królicze (bunny lines) na nosie.

Przebieg zabiegu
Botulina podawana jest domięśniowo przez lekarza w wcześniej zaznaczone miejsca.  Czas samego zabiegu to ok.  5-10 minut . Czas wizyty do 30 min.

Liczba zabiegów
Najczęściej zabiegi wykonuje się raz na pół roku, ale o kolejnym zabiegu należy zdecydować na podstawie efektów i dlatego kolejne iniekcje wykonujemy niejednokrotnie już  po 4 miesiącach albo dopiero po 8 miesiącach.

Przeciwwskazania
Ciąża, karmienie piersią, miastenia, gorączka, terapia niektórymi antybiotykami, uczulenie na botoks, choroby neurologiczne przebiegające z porażeniem lub uszkodzeniem nerwów.

Uwagi
Możliwe do osiągnięcia efekty: botulina osłabia pracę mięśni dzięki czemu zapobiega powstawaniu zmarszczek mimicznych pogłębianiu się już istniejących,  zmarszczki utrwalone mogą natomiast ulec istotnemu spłyceniu.

Czas działania
Pierwsze odczuwalne efekty pojawiają się już po 1-3 dni i narastają stopniowo w ciągu kolejnych dni. Po 7 dniach u wielu osób jest już bardzo dobry efekt,  ale ostateczną ocenę działania    powinno się robić nie wcześniej niż po 14 dniach. Powrót pracy mięśni następuje stopniowo i zaczyna się w 3 miesiącu po zabiegu , ale odczucia dobrych skutków zabiegu mogą się utrzymywać nawet do 6 miesięcy. Efekty są bardzo indywidualne i zależą od osobniczej reakcji na Azzalure, dawki i oczekiwań pacjenta.

Istnieje kilka metod zmniejszenia nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Wiele z nich jest bardzo inwazyjna i często obarczona powikłaniami (np. liposukcja czy lipoliza iniekcyjna).  Istnieją też metody mniej inwazyjne i bezpieczne jak np. KRIOLIPOLIZA. Metodę opracowali amerykańscy naukowcy. Po wielu miesiącach badań wykazali, że jest możliwość zmniejszenia niechcianej tkanki tłuszczowej przy pomocy niskiej temperatury. Tak właśnie powstał zabieg zwany kriolipolizą, który obecnie jest najnowocześniejszym sposobem usuwania tkanki tłuszczowej. Kriolipoliza jest „kamieniem milowym” w nieinwazyjnych metodach usuwania tkanki tłuszczowej, ma wiele udokumentowanych wyników leczenia oraz dokładnie poznane mechanizmy uszkodzenia komórek tłuszczowych. Kriolipoliza przeprowadzana jest przy użyciu specjalnego urządzenia, w którym wykorzystano niską temperaturę i podciśnienie. W wyniku mrożenia tkanka tłuszczowa w przeciągu 1-2 m-cy może zmniejszyć swoja objętość  o ok. 20-30 % (dotyczy to oczywiście zamrażanego obszaru).

Wskazania
Jakie okolice możemy poddać kriolipolizie? Najczęściej wybierane to okolica bioder, „boczki”, brzuch, podbródek, uda, plecy, ramiona.

Przebieg wizyty
Czas zabiegu na danym obszarze to 70 minut. W trakcie 70 min można wykonać maksymalnie dwa obszary (są dwie głowice tzw. dwa przyłożenia). Przygotowanie do zabiegu trwa  ok. 15 min. i w tym czasie należy wypełnić zgodę na zabieg oraz przygotować okolicę do procedury. Warto ubrać wygodne luźne stroje. Każda osoba otrzymuje jednorazowe materiały higieniczne (ręcznik i inne materiały służące do ochrony). Po zabiegu niezbędne będzie poświecenie ok. 15 min. na wytarcie skóry z żelu i ewentualne przebranie. W trakcie zabiegu można słuchać muzyki lub książek, czytać, rozmawiać przez telefon itp.  Zależnie od ułożenia głowic w trakcie zabiegu leży się na plecach lub na brzuchu.

Liczba zabiegów
Zabieg na tym samym obszarze można powtórzyć co 45 dni (wyjątkowo co 30 dni). Na różnych obszarach co 15 dni. Na tym samym obszarze można wykonać maksymalnie 3 zabiegi. Najczęściej na jeden obszar wystarczy jeden zabieg.

Uwagi
Zabiegi wykonujemy urządzeniem COOL TECH. Jest to sprawdzone urządzenie medyczne, która osiąga temperaturę niezbędną do uszkodzenia komórek tłuszczowych.
Po zabiegu może pojawić się rumień (zaczerwienienie). Może się on utrzymywać od kilku minut do kilku godzin. Czasem w wyniku zasysania skóry mogą się pojawić  siniaki. W obszarze na którym wykonywano zabieg może występować czasowe osłabienie czucia, wraca ono stopniowo i nie jest uciążliwe. W trakcie zabiegu może pojawić się ból, który trwa zwykle poniżej 10 minut – na początku zabiegu i po zdjęciu głowicy. W obszarze na którym wykonano zabieg, przez 7 do 10 dni może się utrzymywać tkliwość  i/lub obrzęk ale nie ogranicza on codziennej aktywności. Miejscem wykonywania zabiegu kriolipolizy jest Kraków (nie wykonujemy tego zabiegu w gabinecie w Kalwarii Zebrzydowskiej).

W gabinecie stosujemy iniekcje preparatu Dr. CYJ Hair Filler.

Właściwości i wskazania
Powstrzymanie wypadania włosów. Leczenie alopecji. Przyspieszenie odrostu włosów. Pogrubienie i zagęszczenie włosów. Pobudzenie krążenia i poprawia ukrwienia skóry głowy. Rewitalizacja mieszków włosów. Pielęgnacja skóry głowy. Wzmacnianie włosów przed i po przeszczepie. Zabieg wskazany jest w przypadkach takich jak m.in. wypadanie włosów związane ze stresem, łysienie androgenowe, sezonowe wypadanie włosów. To też świetny zabieg wzmacniający włosy przed i po przeszczepie.

Przebieg wizyty
Sam zabieg trwa ok. 30 min. a iniekcje nie różnią się od klasycznej mezoterapia. Cała wizyta ok. 45 min.

Liczba zabiegów
Terapia trwa 2 miesiące i wymaga 4 sesji w odstępach co 2 tygodnie. Minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych.

Uwagi
Dr. CYJ Hair Filler  – innowacyjny produkt, skuteczny w walce z wypadaniem włosów. Prace na tym preparatem trwały ponad 10 lat – ich zwieńczeniem jest nowa opatentowana formuła 7 peptydów i kwasu hialuronowego.  Innowacyjność DR. CYJ Hair Filler to nie tylko sam jego skład, ale również nowa opatentowana technologia „Sustained Release Technology” –  dzięki czemu działa jeszcze 14 dni po aplikacji.
Korzyści ze stosowanie Hair Fillera to: optymalna ilość skoncentrowanego produktu (1 ml) z opatentowaną technologią przedłużonego uwalniania składników aktywnych, minimalna bolesność zabiegu, krótki czas zabiegu – wysoko stężony preparat peptydowy.

PRX-T33 to idealne rozwiązanie dla zabieganych współczesnych kobiet i mężczyzn, którzy nie mają czasu na wymagające rekonwalescencji peelingi. Zabieg stosuje się  cały rok a na drugi dzień można wrócić do pracy (a nawet bezpośrednio po zabiegu). Zabieg jest idealnym uzupełnieniem dla procedur z  botoksem, kwasem hialuronowym i innych. Jak powstała tak nowoczesna i skuteczna formuła? Specjalista medycyny estetycznej  dr R. Castellana po kilku  latach prób dokonała połączenia TCA czyli popularnego i skutecznego, ale  dającego złuszczanie i zaczerwienienie kwasu trójchlorooctowego z wodą utlenioną. To połączenie otworzyło nowy rozdział w historii zabiegów rewitalizujących skórę ponieważ dobre efekty uzyskiwane są bez uciążliwych efektów pozabiegowych. Dodatek kwasu kojowego korzystnie wpływa na łagodzenie przebarwień.

Wskazania
Rozstępy, biorewitalizacja czyli wzrost napięcia, ujędrnienie, spłycenie drobnych zmarszczek skóry twarzy, dekoltu czy biustu,  mocna profilaktyka starzenia, rozstępy,  przebarwienia, zwiotczenie skóry biustu,  PRX-T można stosować także u młodzieży i osób bardzo młodych jako oczyszczające działanie na skórę (zaskórniki), wzrost napięcia skóry, drobne blizny potrądzikowe i po ospie.

Liczba zbiegów
PRX-T 33 można śmiało stosować jako stałe kuracje np. 2 razy do roku . Każdy cykl składa się 3-5 zabiegów a na sam zabieg należy zarezerwować sobie max 30 min.

Uwagi
Zabieg daje efekty także u osób, które nie stosują innych zabiegów a w połączeniu z większością zabiegów medycyny estetycznej jest dobrym, bezpiecznym  i niedrogim sposobem na zadbanie o swoja skórę.

Mezoterapia – to zabieg polegający na wstrzykiwaniu śródskórnie  maleńkich  dawek preparatu. Skład wstrzykiwanego preparatu dobierany  jest indywidualnie przez lekarza . Podstawowym składnikiem jest kwas hialuronowy.

W gabinecie stosujemy mezoterapię:
Wzmocniona mezoterapia Hydrabooster (MHA18 + NCTF 135HA), zwykła mezoterapia NCTF 135 HA.

Wskazania
Mezoterapię stosuje się do redukcji  zmarszczek twarzy, szyi, dekoltu. Uzyskuje się efekt  rewitalizacji, regeneracji skóry oraz silnego nawilżenia skóry.

Liczba zabiegów
Pełna kuracja: Hydrabooster – 2-3 zabiegi w miesięcznych odstępach, warto taką  procedurę stosować raz na rok. Pełna kuracja: NCTF 135HA – 5-7 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych. Nawet jeden zabieg daje efekt nawilżenia i odświeżenia skóry.

Przebieg wizyty
Omówienie zabiegu, znieczulenie – ok. 20 min. Zabieg – 30 min.

Osocze bogato płytkowe (inne nazwy: PRP, mezoterapia własnym osoczem) – mezoterapia powodująca w ciągu kolejnych tygodni regenerację tkanki od wewnątrz. Inicjuje naturalne procesy naprawcze naszej skóry, stymuluje fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. Zabieg jest autologiczny i bardzo naturalny. Własne czynniki uwolnione z płytek krwi stymulują regenerację.

Wskazania
rewitalizacja skóry twarzy, brak napięcia skóry, niejednolity koloryt skóry, skóra wysuszona, zmarszczki, dłonie – oznaki starzenia się skóry, mezoterapia u pacjentów z ryzykiem wystąpienia alergii po innych produktach, doskonałe uzupełnienie po zabiegach laseroterapii, RF.

Przebieg wizyty
Omówienie zabiegu i wypełnienie zgody na zabieg. Pobranie krwi i odwirowanie. Zabieg – iniekcje osocza w wybrane okolice – mezoterpia i/lub większe depozyty w wybrane okolice. Czas wizyty ok. 60 min.

Liczba zabiegów
W celu utrzymania efektu regeneracji skóry należy powtórzyć zabieg. Zalecenia: 2-3 zabiegi co 4-6 tygodni. Po zabiegu nie należy stosować niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ – np. ibuprofen, aspiryna) przez 7 dni.

Przeciwwskazania do stosowania PRP
Choroby krwi tj. zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna oraz nowotwory, przewlekłe schorzenia wątroby, zakażenia ostre i przewlekłe, ciąża i laktacja, leczenie antykoagulantami, stosowanie aspiryny i innych NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych).

Kwas hialuronowy – jest wielocukrem który występuje we wszystkich organizmach żywych i identyczną budowę chemiczną zarówno u bakterii, jak i człowieka. Jego zadaniem jest utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia i jędrności skóry. Wraz z wiekiem dochodzi do dość szybkiego spadku ilości kwasu hialuronowego w skórze, który powoduje spadek jej sprężystości, suchość, powstawanie zmarszczek i pogłębienie bruzd.
Preparaty zawierające usieciowany kwas hialuronowy /nazywane potocznie wypełniaczami/ są żelami o różnej gęstości. Zależnie od rodzaju zabiegu dobiera się odpowiedni preparat i podaje sródskórnie, podskórnie igłą lub kaniulą.

Wskazania
Wolumetria policzków, spłycenie bruzdy nosowo-wargowej, profilaktyka pogłębiania i spłycenie zmarszczek palacza, spłycenie linii marionetki, spłycenie lwiej zmarszczki.

Liczba zabiegów
Wypełniacze w danej okolicy stosujemy 1-2 razy do roku zależnie od utrzymywania się efektów.

Przebieg wizyty
Czas wizyty ok. 50 min, zabieg poprzedzony jest omówieniem i znieczuleniem kremem EMLA miejsc iniekcji. Kwas hialuronowy podawany jest przy pomocy kaniuli lub igły.

Przeciwwskazania: ciąża, karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne.

Kwas hialuronowy – jest wielocukrem który występuje we wszystkich organizmach żywych i identyczną budowę chemiczną zarówno u bakterii, jak i człowieka.  Kwas hialuronowy który służy do modelowania ust jest usieciowany dzięki czemu może utrzymywać się w tkankach kilka miesięcy.

Wskazania
Powiększenie wąskich ust, ujędrnienie czerwieni wargowej, uzyskanie efektu nawilżenia.

Liczba zabiegów
Modelowanie ust powinno wykonywać się nie częściej niż raz na rok, w sytuacja terapii wąskich czerwieni wargowych wykonuje się początkowo kilka zabiegów  małą ilością kwasu hialuronowego w mniejszych odstępach czasu.

Przebieg wizyty
Czas wizyty ok. 50 min, zabieg poprzedzony jest omówieniem i znieczuleniem kremem EMLA miejsc iniekcji. Kwas hialuronowy podawany jest przy pomocy igły.

Przeciwwskazania
Ciąża, karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, aktywna postać opryszczki.

Terapia starzejących się dłoni składa się z dwóch metod leczenia, które możemy łaczyć.

Mezotarpia kwasem hialuronowym (np. hydrabooster) lub osoczem bogato płytkowym działa odświeżająco oraz uzupełnianie objętości kwasem hialuronowym (Restylane Vital lub inne preparaty Restylane).

Przebieg wizyty
Czas zabiegu ok. 50 min. dłonie znieczulane są kremem EMLA. Mezoterapia polega na typowych licznych płytkach iniekcjach. Uzupełnianie objętości wykonywanej jest usieciowanym kwasem hialuronowym za pomocą kaniuli lub igły.

Liczba zabiegów
1-3 zabiegów na rok zależnie od użytego preparatu i czasu utrzymywania się efektów.

Leczenie cieni i obrzęków pod oczami prowadzimy za pomocą mezoterapii igłowej specjalnym preparatem Light Eyes. Głównym składnikiem jest kwas hialuronowy oraz witamina C. Kompozycja kilku substancji wpływa na rozjaśnienie cieni, poprawia krążenie w tej okolicy zmniejszając obrzęki, ujędrnia i nawadnia skórę.

Przebieg wizyty
Czas wizyty ok. 35 min. Znieczulenie wykonujemy kremem EMLA. Light Eyes podawany jest podskórnie pod każdym okiem w 4 iniekcjach . Ponadto podaję się po 2-3 płytkie wstrzykniecie w obrębie dolnej powieki.

Liczba zabiegów
4-5 w odstępach 2-3 tygodni. Liczbę zbiegów uzależniona jest od efektów. Kuracje warto robić raz na rok. Po pół roku można przeprowadzić jeden zabieg podtrzymujący.

Przeciwwskazania jak w przypadku innych zabiegów z kawasem hialuronowym: ciąża, karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne.

Jalupro to połączenie unikatowego kompleksu aminokwasów z kwasem hialuronowym. Kolagen jest skomplikowanym przestrzennie białkiem. Odpowiedzialne za jego produkcję fibroblasty, czyli komórki skóry właściwej, muszą wbudować w jego strukturę różne aminokwasy, niezbędne do tego, by włókna kolagenowe zachowały elastyczność. Są one rusztowaniem, które spaja właśnie kwas hialuronowy. Preparat  JALUPRO dostarcza niezbędne aminokwasy, m.in. leucynę, L-prolinę czy L-lizynę, w postaci unikatowego kompleksu w połączeniu z kwasem hialuronowym, mającym właściwości silnie nawilżające. Dzięki nim można nie tylko zredukować oznaki starzenia w postaci utarty jędrności skóry, cieni pod oczami czy przebarwień, ale również świetnie sprawdza się w przypadku rozstępów czy blizn na wszystkich obszarach ciała.

Wskazania
Starzenie się skóry i zmarszczki okolicy oczu, twarzy, dłoni, dekoltu.

Liczba zabiegów
3-4 zabiegów w odstępach ok. dwóch tygodni, serię warto powtarzać raz na rok lub dwa razy do roku.

Przebieg wizyty
Czas wizyty ok. 50 min – znieczulenie, wyjaśnienie procedury i zabieg mezoterapii igłowej na wybrana okolicę.

adadsasdfasf