Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Lek. med. Piotr Lorens | Klinika Medycyny Estetycznej w Krakowie | Centrum Medyczne Lorens&Lorens |

Jednym z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej jest korekta kształtu ust kwasem hialuronowym, powszechnie nazywana wypełnieniem ust. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, postaram się odpowiedzieć na kilka najczęściej zadawanych pytań.

 

Na czym polega powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Kwas hialuronowy jest glikozaminoglikanem, który naturalnie znajduje się w substancji międzykomórkowej tkanki łącznej, czyli na przykład w naszej skórze.

W medycynie estetycznej kwas hialuronowy jest preparatem często podawanym w celu korekty kształtu różnych części twarzy, w tym powiększenia czerwieni wargowej. Podanie kwasu hialuronowego powoduje powiększenie ust; preparat działa jak implant, a dodatkowo chłonie wodę, co jeszcze zwiększa objętość.

 

Jak długo utrzymuje się efekt powiększania ust kwasem hialuronowym?

Często panie pytają: „Co ile wypełnia się usta kwasem hialuronowym?” Efekt powiększenia ust kwasem hialuronowym utrzymuje się przez różny czas, przeciętnie około 6-12 miesięcy. Okres ten zależy od rodzaju użytego preparatu, postępowania pozabiegowego, na przykład używania gorących pokarmów, przygryzania warg, ale jest też indywidualnie zmienny.

 

Jak wyglądają usta po kwasie hialuronowym?

Piękne usta
Bezpośrednio po zabiegu występuje obrzęk, który może utrzymywać się przez różny czas, maksymalnie do około tygodnia. Po tym czasie usta uzyskują już oczekiwany kształt i wielkość.

 

Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym boli?

Niestety, sam zabieg może być bolesny; wszystko zależy od indywidualnego progu bólu. Oczywiście, przed zabiegiem nakłada się krem miejscowo znieczulający, który zmniejsza odczucia.

 

Czy wypełnianie ust kwasem hialuronowym jest bezpieczne?

Bezpieczeństwo tego typu zabiegów zależy od dwóch aspektów: kto wykonuje zabieg – zgodnie z zaleceniami, zabiegi te powinni wykonywać tylko lekarze. W ostatnim okresie znacznie wzrosła ilość powikłań, w tym ciężkich (na przykład martwica), z uwagi na częste wykonywanie tych zabiegów przez osoby nieuprawnione. Bezpieczeństwo zależy również od użytego preparatu. Należy pamiętać, że zabiegi tego typu można wykonywać tylko preparatami certyfikowanymi, dopuszczonymi do obrotu na terenie UE i przeznaczonymi do wypełniania ust. Nieprzestrzeganie tych zasad może powodować ciężkie reakcje alergiczne, martwicę i inne powikłania. W naszej Klinice Medycyny Estetycznej w Krakowie zabieg ten wykonują tylko lekarze.

 

Ile trwa powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Zabieg nie jest zbyt długi; trwa około 30 do 60 minut.

Czy kwas hialuronowy nawilża usta?

Tak. Niektóre preparaty robią to bardziej intensywnie, inne mniej. Na ogół jednak preparaty mocno nawilżające mniej powiększają usta, ale również odwrotnie – mocno nawilżające nie powiększają zbytnio ust. Warto omówić z lekarzem oczekiwane efekty. W naszej Klinice Medycyny Estetycznej w Krakowie zawsze omawiamy z pacjentką aktualną sytuację anatomiczną i oczekiwane efekty, na tej podstawie dobieramy odpowiedni preparat.

 

Jak przygotować się do powiększania ust kwasem hialuronowym?

Zabieg powiększenia ust kwasem hialuronowym nie wymaga specjalnych przygotowań. Należy jednak pamiętać, że w okresie rekonwalescencji mogą wystąpić: obrzęk, siniaki, bolesność, asymetria. Tak więc należy swoje plany dostosować do przebiegu pozabiegowego, a wszelkie wątpliwości zgłaszać osobie, która wykonywała zabieg.

 

Ile kosztuje powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Koszt powiększenia ust kwasem hialuronowym zależy od danej kliniki, a przede wszystkim od rodzaju użytego preparatu. Z uwagi na fakt wprowadzania substancji obcej do własnych tkanek i możliwe przy tym wystąpienie objawów ubocznych, należy wybierać tylko certyfikowane preparaty, podawane przez lekarza. W naszej Klinice Medycyny Estetycznej w Krakowie zabieg ten wykonują tylko lekarze, a cena jest uzależniona od ilości preparatu i waha się od 900 do 1300 PLN.

Opracowanie: lek. Piotr Lorens 

(Lekarz wykonujący zabiegi powiększania ust kwasem hialuronowym w gabinecie medycyny estetycznej Lorens&Lorens, Kraków)

Zobacz także:

Aminokwasy z kwasem hialuronowym, biostymulacja i mezoterapia

Kwas hialuronowy – czym jest, zastosowanie, efekty, powikłania

Kwas hialuronowy – powikłania