Klinika Medycyny Estetycznej w Krakowie
Zabiegi wykonywane w naszej Klinice
Toksyna botulinowa produkowana jest przez bakterie.
W Polsce dostępna jest botulina trzech producentów.
Toksyna botulinowa hamuje wydzielanie gruczołów (np. potowych) i osłabia pracę mięśni.
Wskazania:
– leczenie nadpotliwości
– terapia zmarszczek mimicznych czoła i okolicy oczu – zmarszczki pionowe między brwiami (okolicy gładzizny) tzw. lwie zmarszczki, zmarszczki poziome czoła, zmarszczki bocznego kąta oka tzw. kurze łapki oraz zmarszczki królicze (bunny lines) na nosie.
Przebieg zabiegu
Botulina podawana jest domięśniowo przez lekarza we wcześniej zaznaczone miejsca. Czas samego zabiegu to ok. 5-10 minut. Czas całej wizyty do 30 min.
Liczba zabiegów
Najczęściej zabiegi wykonuje się raz na pół roku, ale o kolejnym zabiegu należy zdecydować na podstawie efektów i dlatego kolejne iniekcje wykonujemy niejednokrotnie już po 4 miesiącach albo dopiero po 8 miesiącach.
Przeciwwskazania
Ciąża, karmienie piersią, miastenia, gorączka, terapia niektórymi antybiotykami, uczulenie na botoks, choroby neurologiczne przebiegające z porażeniem lub uszkodzeniem nerwów.
Uwagi
Możliwe do osiągnięcia efekty: botulina osłabia pracę mięśni, dzięki czemu zapobiega powstawaniu zmarszczek mimicznych pogłębianiu się już istniejących, zmarszczki utrwalone mogą natomiast ulec istotnemu spłyceniu.
Czas działania
Pierwsze odczuwalne efekty działania toksyny botulinowej pojawiają się już po 1-3 dniach i narastają stopniowo w ciągu kolejnych dni. Po 7 dniach u wielu osób jest już bardzo dobry efekt, ale ostateczną ocenę działania powinno się robić nie wcześniej niż po 14 dniach. Powrót pracy mięśni następuje stopniowo i zaczyna się w 3 miesiącu po zabiegu, ale odczucia dobrych skutków zabiegu mogą się utrzymywać nawet do 6 miesięcy. Efekty są bardzo indywidualne i zależą od osobniczej reakcji na: preparat, dawki i oczekiwań pacjenta.
Istnieje kilka metod zmniejszenia nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Wiele z nich jest bardzo inwazyjnych i często obarczonych powikłaniami (np. liposukcja czy lipoliza iniekcyjna). Istnieją też metody mniej inwazyjne i bezpieczne jak np. KRIOLIPOLIZA. Metodę opracowali naukowcy. Po wielu miesiącach badań wykazali, że istnieje możliwość zmniejszenia niechcianej tkanki tłuszczowej przy pomocy niskiej temperatury. Tak właśnie powstał zabieg zwany kriolipolizą, który obecnie jest najnowocześniejszym sposobem usuwania tkanki tłuszczowej. Kriolipoliza jest „kamieniem milowym” w nieinwazyjnych metodach usuwania tkanki tłuszczowej, ma wiele udokumentowanych wyników leczenia oraz dokładnie poznane mechanizmy uszkodzenia komórek tłuszczowych. Kriolipoliza przeprowadzana jest przy użyciu specjalnego urządzenia, w którym wykorzystano niską temperaturę i podciśnienie. W wyniku mrożenia tkanka tłuszczowa w przeciągu 1-2 m-cy może zmniejszyć swoja objętość o ok. 20-30% (dotyczy to oczywiście zamrażanego obszaru).
Wskazania
Jakie okolice możemy poddać kriolipolizie? Najczęściej wybierane okolice to: biodra, „boczki”, brzuch, podbródek, uda, plecy, ramiona.
Przebieg wizyty
Czas zabiegu na danym obszarze to 70 minut. W trakcie 70 min można wykonać maksymalnie dwa obszary (są dwie głowice tzw. dwa przyłożenia). Przygotowanie do zabiegu trwa ok. 15 min. i w tym czasie należy wypełnić zgodę na zabieg oraz przygotować okolicę do procedury. Warto ubrać wygodne luźne stroje. Każda osoba otrzymuje jednorazowe materiały higieniczne (ręcznik i inne materiały służące do ochrony). Po zabiegu niezbędne będzie poświęcenie ok. 15 min. na wytarcie skóry z żelu i ewentualne przebranie się. W trakcie zabiegu można słuchać muzyki lub książek, czytać, rozmawiać przez telefon itp. Zależnie od ułożenia głowic w trakcie zabiegu leży się na plecach lub na brzuchu.
Liczba zabiegów
Zabieg na tym samym obszarze można powtórzyć po 45 dniach (wyjątkowo po 30 dniach). Na różnych obszarach co 15 dni. Na tym samym obszarze można wykonać maksymalnie 3 zabiegi. Najczęściej na jeden obszar wystarczy jeden zabieg.
Uwagi
Zabiegi wykonujemy sprawdzonym urządzeniem medycznym, która osiąga temperaturę niezbędną do uszkodzenia komórek tłuszczowych.
Po zabiegu może pojawić się rumień (zaczerwienienie). Może się on utrzymywać od kilku minut do kilku godzin. Czasem w wyniku zasysania skóry mogą się pojawić siniaki. W obszarze, na którym wykonywano zabieg może występować czasowe osłabienie czucia, wraca ono stopniowo i nie jest uciążliwe. W trakcie zabiegu może pojawić się ból, który trwa zwykle poniżej 10 minut – na początku zabiegu i po zdjęciu głowicy. W obszarze, na którym wykonano zabieg, przez 7 do 10 dni może się utrzymywać tkliwość i/lub obrzęk ale nie ogranicza on codziennej aktywności. Miejscem wykonywania zabiegu kriolipolizy jest Kraków (nie wykonujemy tego zabiegu w gabinecie w Kalwarii Zebrzydowskiej). CENNIK
Wskazania
Powstrzymanie wypadania włosów, leczenie alopecji. Przyspieszenie odrostu włosów. Pogrubienie i zagęszczenie włosów. Pobudzenie krążenia i poprawa ukrwienia skóry głowy. Rewitalizacja mieszków włosów. Pielęgnacja skóry głowy.
Zabieg wskazany jest w przypadkach takich jak m.in. wypadanie włosów związane ze stresem, łysienie androgenowe, sezonowe wypadanie włosów. To też świetny zabieg wzmacniający włosy przed i po przeszczepie.
Przebieg wizyty
Sam zabieg trwa ok. 30 min. a iniekcje nie różnią się od klasycznej mezoterapia. Cała wizyta trwa ok. 45 min.
Liczba zabiegów
Terapia trwa 2 miesiące i wymaga 4 sesji w odstępach co 2 tygodnie. Minimalna dawka skoncentrowanego preparatu jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników aktywnych.
Uwagi
Stosujemy innowacyjny produkt, skuteczny w walce z wypadaniem włosów. Prace nad tym preparatem trwały ponad 10 lat – ich zwieńczeniem jest nowa opatentowana formuła 7 peptydów i kwasu hialuronowego. Innowacyjność to nie tylko sam jego skład, ale również nowa opatentowana technologia „Sustained Release Technology” – dzięki czemu działa jeszcze 14 dni po aplikacji.
Korzyści ze stosowania preparatu to: optymalna ilość skoncentrowanego produktu (1 ml) z opatentowaną technologią przedłużonego uwalniania składników aktywnych, minimalna bolesność zabiegu, krótki czas zabiegu – wysoko stężony preparat peptydowy.
Stosowane przez nas peelingi to idealne rozwiązanie dla zabieganych współczesnych kobiet i mężczyzn, którzy nie mają czasu na rekonwalescencję. Zabieg stosuje się cały rok, na drugi dzień można wrócić do pracy (a nawet bezpośrednio po zabiegu). Zabieg jest idealnym uzupełnieniem dla procedur z botoksem, kwasem hialuronowym. Jak powstała tak nowoczesna i skuteczna formuła? Specjalista medycyny estetycznej dr R. Castellana po kilku latach prób dokonała połączenia TCA czyli popularnego i skutecznego, ale dającego złuszczanie i zaczerwienienie kwasu trójchlorooctowego z wodą utlenioną. To połączenie otworzyło nowy rozdział w historii zabiegów rewitalizujących skórę ponieważ dobre efekty uzyskiwane są bez uciążliwych efektów pozabiegowych. Dodatek kwasu kojowego korzystnie wpływa na łagodzenie przebarwień.
Wskazania
Leczenie rozstępów, biorewitalizacja, ujędrnienie, spłycenie drobnych zmarszczek skóry twarzy, dekoltu czy biustu, mocna profilaktyka starzenia, leczenie przebarwień, zwiotczenie skóry biustu.
Preparat można stosować także u młodzieży i osób bardzo młodych jako oczyszczające działanie na skórę (zaskórniki), wzrost napięcia skóry, drobne blizny potrądzikowe i po ospie.
Liczba zbiegów
Można śmiało stosować jako stałe kuracje np. 2 razy do roku. Każdy cykl składa się 3-5 zabiegów a na sam zabieg należy zarezerwować sobie max. 30 min.
Uwagi
Zabieg daje efekty także u osób, które nie stosują innych zabiegów, a w połączeniu z większością zabiegów medycyny estetycznej jest dobrym, bezpiecznym i niedrogim sposobem na zadbanie o swoją skórę.
Mezoterapia – to zabieg polegający na wstrzykiwaniu śródskórnie maleńkich dawek preparatu. Skład wstrzykiwanego preparatu dobierany jest indywidualnie przez lekarza. Na ogół podstawowym składnikiem jest kwas hialuronowy.
Wskazania
Mezoterapię stosuje się do redukcji zmarszczek twarzy, szyi, dekoltu. Uzyskuje się efekt rewitalizacji, regeneracji skóry oraz silnego nawilżenia skóry.
Liczba zabiegów
Pełna kuracja to 2-3 zabiegi w miesięcznych odstępach, warto taką serię stosować raz na rok. Jednak nawet jeden zabieg daje efekt nawilżenia i odświeżenia skóry.
Przebieg wizyty
Omówienie zabiegu, znieczulenie – ok. 20 min. Zabieg – 30 min.
Osocze bogatopłytkowe (inne nazwy: PRP, mezoterapia własnym osoczem) – mezoterapia powodująca w ciągu kolejnych tygodni regenerację tkanki od wewnątrz. Inicjuje naturalne procesy naprawcze naszej skóry, stymuluje fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. Zabieg jest autologiczny i bardzo naturalny. Własne czynniki uwolnione z płytek krwi stymulują regenerację.
Wskazania
Rewitalizacja skóry twarzy, brak napięcia skóry, niejednolity koloryt skóry, skóra wysuszona, zmarszczki , oznaki starzenia się skóry, mezoterapia u pacjentów z ryzykiem wystąpienia alergii po innych produktach, doskonałe uzupełnienie po zabiegach: laseroterapii, RF.
Przebieg wizyty
Omówienie zabiegu i wypełnienie zgody na zabieg. Pobranie krwi i odwirowanie. Zabieg – iniekcje osocza w wybrane okolice – mezoterapia i/lub większe depozyty w wybrane okolice. Czas wizyty ok. 60 min.
Liczba zabiegów
W celu utrzymania efektu regeneracji skóry należy powtórzyć zabieg. Zalecenia: 2-3 zabiegi co 4-6 tygodnie. Po zabiegu nie należy stosować niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ – np. ibuprofen, aspiryna) przez 7 dni.
Przeciwwskazania do stosowania PRP
Choroby krwi tj. zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna oraz nowotwory, przewlekłe schorzenia wątroby, zakażenia ostre i przewlekłe, ciąża i laktacja, leczenie antykoagulantami, stosowanie aspiryny i innych NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych).
Kwas hialuronowy: Jego zadaniem jest utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia i jędrności skóry. Wraz z wiekiem dochodzi do dość szybkiego spadku ilości kwasu hialuronowego w skórze co powoduje spadek jej sprężystości, suchość, powstawanie zmarszczek i pogłębienie się bruzd.
Preparaty zawierające usieciowany kwas hialuronowy /nazywane potocznie wypełniaczami/ są żelami o różnej gęstości. Zależnie od rodzaju zabiegu dobiera się odpowiedni preparat.
Wskazania
Wolumetria policzków, spłycenie bruzdy nosowo-wargowej, profilaktyka pogłębiania i spłycenie zmarszczek palacza, spłycenie linii marionetki, spłycenie lwiej zmarszczki.
Liczba zabiegów
Wypełniacze w danej okolicy stosujemy 1-2 razy do roku zależnie od utrzymywania się efektów.
Przebieg wizyty
Czas wizyty ok. 50 min, zabieg poprzedzony jest omówieniem i znieczuleniem kremem miejsc iniekcji. Kwas hialuronowy podawany jest przy pomocy kaniuli lub igły.
Czytaj więcej:
Kwas hialuronowy – jest wielocukrem który występuje we wszystkich organizmach żywych i ma identyczną budowę chemiczną zarówno u bakterii, jak i u człowieka. Kwas hialuronowy, który służy do modelowania ust jest usieciowany dzięki czemu może utrzymywać się w tkankach kilka miesięcy.
Wskazania
Powiększenie wąskich ust, ujędrnienie czerwieni wargowej, uzyskanie efektu nawilżenia.
Liczba zabiegów
Modelowanie ust powinno wykonywać się nie częściej niż raz na rok, w sytuacja terapii wąskich czerwieni wargowych wykonuje się początkowo kilka zabiegów małą ilością kwasu hialuronowego w mniejszych odstępach czasu.
Przebieg wizyty
Czas wizyty ok. 50 min, zabieg poprzedzony jest omówieniem i znieczuleniem kremem miejsc iniekcji. Kwas hialuronowy podawany jest przy pomocy igły.
Przeciwwskazania
Ciąża, karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, aktywna postać opryszczki.
Mezoterapia kwasem hialuronowym lub osoczem bogatopłytkowym działa odświeżająco, regenerująco.
Przebieg wizyty
Czas zabiegu ok. 50 min. Dłonie znieczulane są kremem. Mezoterapia polega na typowych licznych płytkich iniekcjach. Uzupełnianie objętości wykonywane jest usieciowanym kwasem hialuronowym za pomocą kaniuli lub igły.
Liczba zabiegów
1-3 zabiegów na rok zależnie od użytego preparatu i czasu utrzymywania się efektów.ą
Leczenie cieni i obrzęków pod oczami prowadzimy za pomocą mezoterapii igłowej specjalnym preparatem. Głównym składnikiem jest kwas hialuronowy oraz kilka niezbędnych aminokwasów. Kompozycja kilku substancji wpływa na rozjaśnienie cieni, poprawia krążenie w tej okolicy zmniejszając obrzęki, ujędrnia i nawadnia skórę.
Przebieg wizyty
Czas wizyty ok. 35 min. Znieczulenie wykonujemy kremem. Sam preparat podawany jest podskórnie w okolicach oczu i powiek.
Liczba zabiegów
Procedura obejmuje 4-5 zabiegi w odstępach 2-3 tygodni. Liczba zbiegów uzależniona jest od efektów. Kurację warto robić raz na rok. Po pół roku można przeprowadzić jeden zabieg podtrzymujący.
Przeciwwskazania jak w przypadku innych zabiegów z kwasem hialuronowym: ciąża, karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne…
Stosowany preparat to unikatowe połączenie kompleksu aminokwasów z kwasem hialuronowym. Kolagen jest skomplikowanym przestrzennie białkiem. Odpowiedzialne za jego produkcję fibroblasty czyli komórki skóry właściwej, muszą wbudować w jego strukturę różne aminokwasy, niezbędne do tego, by włókna kolagenowe zachowały elastyczność. Preparat stosowany w naszej klinice dostarcza niezbędne aminokwasy, m.in. leucynę, L-prolinę czy L-lizynę w postaci unikatowego kompleksu w połączeniu z kwasem hialuronowym, mającym właściwości silnie nawilżające. Dzięki nim można nie tylko zredukować oznaki starzenia w postaci utraty jędrności skóry, cieni pod oczami czy przebarwień, ale również świetnie sprawdza się w przypadku rozstępów czy blizn na wszystkich obszarach ciała.
Wskazania
Starzenie się skóry i zmarszczki okolicy oczu, twarzy, dłoni, dekoltu.
Liczba zabiegów
Procedura obejmuje 3-4 zabiegi w odstępach ok. dwóch tygodni, serię warto powtarzać raz na rok lub dwa razy do roku.
Przebieg wizyty
Czas wizyty ok. 50 min – znieczulenie, wyjaśnienie procedury, zabieg mezoterapii igłowej na wybraną okolicę.