Blefaroplastyka - plastyka powiek, korekta powiek górnych i dolnych

Blefaroplastyka (korekta powiek) to zabieg chirurgiczny często wykonywany w naszej Klinice Medycyny Estetycznej w Krakowie. Plastykę powiek przeprowadza lekarz medycyny estetycznej – specjalista chirurgii plastycznej. Zobacz najważniejsze informacje na temat plastyki powiek.

Blefaroplastyka – co to takiego?

Blefaroplastyka powiek – jak mówią pacjentki (prawidłowo blefaroplastyka, ponieważ słowo pochodzi od greckiego określenia powiek blepharos) to inaczej plastyka powiek czyli zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu nadmiaru skóry i tkanki podskórnej oraz przepuklin tłuszczowych w obrębie powiek górnych.

Opadanie powiek problem okulistyczny i estetyczny

Problem ten dotyczy wielu osób powyżej 55 roku życia. W skrajnych przypadkach może to ograniczać pole widzenia – wówczas zabieg operacyjny odbywa się już ze wskazań okulistycznych. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę aspekty estetyczne to z całą pewnością opadające powieki dodają lat i przez większość osób są odbierane negatywnie.

Blefaroplastyka – przygotowanie do zabiegu korekcji powiek

Często zadawanymi pytaniami są: Jak należy się przygotować do zabiegu? Czy trzeba być na czczo?

Otóż przed zabiegiem można spożyć posiłek. Około tydzień wcześniej zalecane jest wykonanie badań laboratoryjnych takich jak: morfologia, INR, APTT, anty HCV oraz HBsAg (jeśli brak szczepień przeciwko wzw typu B). Wyniki badań wysyłają Państwo do naszej Kliniki w Krakowie. Lekarz sprawdza wyniki badań i kwalifikuje do zabiegu.

Plastyka powiek – jak przebiega zabieg?

Sam zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym 1% roztworem lignokainy z adrenaliną. Cięcie chirurgiczne prowadzone jest w fałdzie powiekowym. Usuwany jest nadmiar skóry, fragment mięśnia okrężnego oka oraz tłuszcz okołogałkowy – jeśli występują przepukliny tłuszczowe. Przy użyciu koagulacji bipolarnej zamyka się krwawiące naczynia krwionośne. Zakłada się szwy skórne oraz opatrunek ze stripów. Zabieg trwa około 1,5 godz.

Plastyka powiek – opieka po zabiegu

W naszej Klinice Medycyny Estetycznej w Krakowie stosujemy zasadę, iż w całym okresie pozabiegowym pacjent jest pod naszą kontrolą – może zadzwonić lub przyjść skonsultować ewentualne wątpliwości. Usunięcie szwów następuje po 7 dniach. Obrzęk powiek górnych i zasinienie w okolicy oka utrzymuje się 2-3 tygodnie. Zalecenia pooperacyjne to utrzymanie opatrunku przez tydzień, bez moczenia ran i dezynfekcji. Bezpośrednio po zabiegu można stosować okłady z Borasolu oraz zimne okłady w operowanej okolicy. Przez tydzień zalecany jest oszczędzający tryb życia (należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, spać w pozycji półsiedzącej, nie dźwigać).

Czy należy się obawiać plastyki powiek?

Po plastyce powiek jak po każdym zabiegu mogą wystąpić powikłania. Częstą przyczyną nieudanej plastyki powiek jest brak doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg lub brak odpowiedniego wykształcenia w tym zakresie.

W naszej Klinice w Krakowie zabiegi te przeprowadza Pani dr Marta Lechowicz-Wilińska specjalista chirurgii plastycznej, lekarz medycyny estetycznej. Pani Doktor ma bardzo duże doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Ukończyła specjalizację z wyróżnieniem!

Plastyka powiek górnych i dolnych – ceny zabiegów w Klinice Medycyny Estetycznej w Krakowie

Niestety zabiegi te są dosyć kosztowne. Jednak efekt jest trwały i znacznie odmładza.

Sprawdź ceny blefaroplastyki: Blefaroplastyka – cennik

Koszt zabiegu można podzielić na mniejsze części korzystając z MEDIPAY

Autor: Lek. med. Piotr Lorens

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej 

Dowiedz się więcej o naszym specjaliście:  Dr Piotr Lorens – specjalista medycyny estetycznej