Zapraszamy na zabieg
toksyną botulinową

Cennik

Cena za jedną okolicę (np.czoło, „lwia zmarszczka”, „kurze łapki”, bruksizm – żwacze) wykonywane preparatem Azzalure.

Cena zależna od liczby jednostek: 

20 j.  – 350 PLN
30 j.  – 400 PLN
40 j.  – 450 PLN
50 j. –  500 PLN
60 j. – 550 PLN

Cena za jedną okolicę – preparatem Alluzience (płynna toksyna botulinowa)

Kraków, Os. Na lotnisku 1/U12 - lokal nr 12 na pierwszym piętrze - wejście do budynku od strony ulicy Broniewskiego

Kraków, ul. Czyżówka 16 (Rondo Matecznego)

Kalwaria Zebrzydowska, ul. Krakowska 5 (wejście za apteką)

Co to jest botoks ?

Pod koniec XX wieku popularna stała się nowa dziedzina medycyny, nazywana estetyczną, której  niezwykły rozwój nastąpił dzięki toksynie botulinowej. Przypadkowe odkrycie wpływu botoksu na mięśnie marszczące brwi podczas przeprowadzania terapii związanych z patologiami mięśni okolicy oka, spowodowało że stał się najpopularniejszym zabiegiem odmładzającym naszych czasów. 

Toksynę botulinową charakteryzuje bardzo trafnie oksymoron “lecznicza trucizna”.
Dlaczego?
Ponieważ jeszcze w XIX wieku kojarzona była jako jad, który przyjęty doustnie, w dużo większej dawce, powodował groźny dla życia botulizm. Dopiero w XX wieku odkryto możliwości wykorzystania właściwości toksyny botulinowej w leczeniu chorób neurologicznych, okulistycznych, urologicznych i z powodzeniem zaczęto wykorzystywać je od 1977 r. w różnych dziedzinach medycyny. Najbardziej prawidłowym określeniem charakteryzującym substancję czynną jest toksyna botulinowa ale na co dzień spotykamy się też z określeniami botoks, neurotoksyna botulinowa, botulina, BTX, BoNTa.

Botoks - jakie są efekty ostrzykiwań toksyną botulinową?

Pierwsze odczuwalne efekty pojawiają się już po 1-3 dni i narastają stopniowo w ciągu kolejnych dni. Po 7 dniach u wielu osób jest już bardzo dobry efekt, ale ostateczną ocenę działania powinno się robić nie wcześniej niż po 14 dniach. Powrót pracy mięśni następuje stopniowo i zaczyna się w 3 miesiącu po zabiegu, ale odczucia dobrych skutków zabiegu mogą się utrzymywać nawet do 6 miesięcy. Efekty są bardzo indywidualne i zależą od: osobniczej reakcji na preparat, dawki i oczekiwań pacjenta.

Jakie okolice możemy ostrzyknąć toksyną botulinową?

  • zmarszczki na czole – poprzeczne (poziome) lub pionowe pomiędzy łukami brwiowymi (tak zwane lwie),
  • zmarszczki bocznego kąta oka („kurze łapki”),
  • zmarszczki w okolicy dolnej powieki oka,
  • zmarszczki  nad górną wargą (tzw. zmarszczki palacza),
  • zmarszczki  na szyi,
  • opadające kąciki ust
  • zmarszczki  na nosie (tzw. bunny lines),
  • uśmiech dziąsłowy,
  • mięśnie brody (tzw. broda brukowana),
  • mięśnie żwacze.

Aktualnie bardzo popularny jest zabieg mikrobotoksu i tzw. FULL face toxin  – dzięki tej metodzie uzyskujemy naturalne efekty na całej twarzy.

Botoks - jak przebiega zabieg ?

Na czym polega zabieg

Botulina podawana jest domięśniowo przez lekarza we wcześniej zaznaczone miejsca.

Czas

Czas samego zabiegu to ok. 10 minut. Czas wizyty 30 min. (konieczne jest zbadanie pacjenta, szczegółowe omówienie zabiegu, powikłań, możliwych do uzyskania efektów)

Botoks - efekty uboczne

W miejscu iniekcji może pojawić się zaczerwienienie skóry, siniak, reakcja alergiczna lub obrzęk. Może pojawić się też ból głowy. Te powikłania są krótkotrwałe. Istnieje jednak kilka poważniejszych efektów niepożądanych. Należą do nich: osłabienie mięśni twarzy, zez, opadnięcie brwi oraz powiek.

Wszystkie powikłania są odwracalne. W trakcie pierwszej wizyty powikłania są dokładnie omawiane z pacjentem podobnie jak zalecenia pozabiegowe.