Dr n. med. Ewa Benedyk-Lorens

Jestem lekarzem od 1994 r. Z nefrologią jestem związana od 1997 r. Od kilkunastu lat jestem ordynatorem w Centrum Nefrologicznym Fresenius Nephrocare w Krakowie (na terenie szpitala im. L. Rydygiera). Nasze Centrum Nefrologiczne – w skład, którego wchodzą: oddział nefrologii, stacje dializ i poradnia nefrologiczna – prowadzi diagnostykę i leczenie chorych z różnymi schorzeniami nerek, wykonujemy biopsję nerek, zajmujemy się hemodializoterapią, dializą otrzewnową, przygotowujemy chorych do przeszczepu nerki etc.

Posiadam specjalizację z chorób wewnętrznych (pierwszy i drugi stopień) i z nefrologii oraz doktorat z genetyki molekularnej – badałam markery molekularne w cukrzycowej chorobie nerek.

Bardzo dbam o ty by stale podnosić swoje kwalifikacje na licznych szkoleniach w kraju i zagranicą, m.in. dwukrotnie odbyłam szkolenie na najlepszym uniwersytecie na świecie w Bostonie – Harvard Medical School a także szkolenie nefrologiczne na Uniwersytecie w Oxfordzie. Jestem także wykładowcą  Politechniki Krakowskiej.

Staram się aby każdy pacjent, którego leczę otrzymał stałą i profesjonalną opiekę!

Fot. Karina Ogarek